Pisanie Prac Forum

Forum poświęcone pisaniu prac - jak napisać prace magisterską lub licencjacką. Ceny, przykłady, tematy.
Dzisiaj jest 2017-12-18, 03:58

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość

Właśnie rozpoczynam swoją przygodę z seminarium, mam nadzieję, że udaną. Będę wdzięczna za jakieś przykłady prac magisterskich z ciekawymi tematami. Interesują mnie przede wszystkim zagadnienia takie jak multimedia, m-learning, e-learning.

Sprawdzałam, jak wyglądają modelowe prace magisterskie, przykłady znalazłam w Internecie, ale nie ma jednego wyznacznika, według którego są zbudowane. Chcę porównać kilka prac, aby zapoznać się z ich strukturą, bibliografią i stylem pisania. Jak ktoś ma jakieś wzorce albo informacje na ten temat, chętnie zobaczę.
Struktura, niby prosta rzecz, a jednak spędza mi sen z powiek. Ile rozdziałów powinna mieć dobra praca i czy są w ogóle jakieś wymogi dotyczące ilości rozdziałów? Wiadomo, że jedna praca będzie obszerniejsza inna bardzo zwięzła, ale bez przerwy słyszy się, że dobra praca powinna mieć określoną ilość stron. Jak to w końcu jest?

Zastanawiam się też, czy lepiej zacząć od ustaleń teoretycznych, czy może potraktować sprawę nieszablonowo i wyjść od wyników przeprowadzonych badań. Prowadziłam ankietę na temat wpływu lekcji wychowania fizycznego na poprawną postawę uczniów. Z jednej strony nie chcę narażać się na zarzuty niedbałości, ale streszczanie teorii w moim przypadku niczemu nie służy. Ostateczny układ pewnie zależy od promotora, ale wolałbym się zorientować, jak to wyglądało u Was.

Trochę łatwiej jest ze sprawami edytorskimi. Na seminarium dostaliśmy dokładne wytyczne odnośnie do wielkości czcionki tekstu głównego, nagłówków, wyglądu strony tytułowej itd. Przynajmniej z tym nie będzie problemu, choć pewnie drobne potknięcia się zdarzą. Już słyszałam o jakiś spójnikach wiszących, o których nie mam pojęcia.

Kolejną kwestią jest to, jak najlepiej zbudować bibliografię i według jakich kryteriów ją podzielić. Słyszałam, że tradycyjny podział to ten na literaturę przedmiotu i podmiotu, ale widziałam przykład pracy magisterskiej, gdzie była inna konfiguracja. Książek nie będzie może jakoś bardzo dużo, ale układ, o którym wspomniałam, wydaje mi się jakiś nieprzejrzysty. Co myślicie na ten temat?

À propos książek, jest w ogóle jakaś ich minimalna ilość, którą trzeba umieścić w bibliografii i przypisach? Słyszałem, że 15-20 pozycji, ale nie mam pewności. Na szczęście literaturę mam już zgromadzoną i skserowane odpowiednie rozdziały. Nie mam też problemu z dostępem do literatury omawiającej to zagadnienie, ale taki mam temat.

Z góry dzięki za wszystkie informacje i porady. Nie chcę zostawiać tego na ostatnią chwilę, dlatego zależy mi, aby już powoli zacząć pisać.

Tytuł:

Jeśli masz problem z napisaniem pracy, warto zwrócić się po pomoc do profesjonalisty :)
Tematy z tego zakresu to może być przykładowo coś w takim stylu:
E-learning – narzędzia i praktyka, Bariery wdrażania e-learningu na przykładzie xxx, E-learning jako narzędzie pracy menedżera, M-learning w strukturze metodycznej e-learningu.

Tytuł:

Widzę, że tematy ktoś już zaproponował, więc nie będę powtarzać. Jeśli chodzi o bibliografię to musi zawierać te pozycje z których korzystałaś przy pisaniu. Bibliografię dzielisz na następujące kategorie: dokumenty i materiały, opracowania książkowe, artykuły, periodyki, inne źródła, źródła internetowe :) Oczywiście jeśli nie używałaś materiałów z którejś pozycji - pomijasz ją.

Tytuł:

Pisząc o strukturze, praca magisterska często dzieli się następująco: wstęp, przegląd istniejących badań/koncepcji teoretycznych w zakresie tematu, rozdział przedstawiający teorię, metodologia pracy i badania, analiza i dyskusja zebranych wyników, zakończenie, bibliografia, spis treści, przypisy. Ważne aby rozdziały były logicznie uporządkowane, przejrzyste i spójne. Treści zawarte w danym rozdziale nie powinny powtarzać się w innych, chyba że istnieją ważne powody do powtórzenia zagadnienia.

Tytuł:

Dużo takich prac możesz znaleźć w Internecie. Poszukaj w Google. Ponadto takie wymogi pisania prac licencjackich i magisterskich zazwyczaj publikuje uczelnia na swojej stronie internetowej. Są tam informacje dotyczące czcionek, akapitów, a także całej struktury i mniej więcej tego co poszczególne rozdziały powinny zawierać. Możesz też poprosić promotora o pokazanie takiej przykładowej pracy z porpzednich lat. Zobaczysz wtedy jaką dokładnie wyglądającą pracę od Ciebie będzie wymagał :)

Tytuł:

Zdecydowanie chyba najlepszym rozwiązaniem jest zapytać promotora. Niby struktura wygląda podobnie w każdej pracy, ale jak wiadomo często są pewne mniej lub bardziej znaczące różnice między uczelniami, a czasem nawet między katedrami w ramach jednego wydziału.

Tytuł:

Przez pierwszy rok uczelnia ma prawo do prac dyplomowych swoich studentów, więc całkiem pokaźny zbiór muszą mieć w archiwum. Może tam popytasz. Co do porad Zoski to akurat u mnie było zupełnie inaczej. Nie było trzeba tak dzielić, jedynie bibliografia w formie tradycyjnej czyli papierowej, oraz źródła internetowe. Później jeszcze spis wykresów, spis tabel i spis rysunków.

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jeśli chodzi o przykłady gotowych prac magisterskich to w internecie masz tego sporo, wystarczy tylko wpisać interesującą Cię dziedzinę i już. Co do ciekawych tematów, to myślę, że powinnaś sama zastanowić się co Ciebie interesuje i jakie tematy są dla Ciebie ciekawe i wartościowe - to najlepsze rozwiązanie. Oczywiście my możemy podać Ci propozycje gotowych tematów, ale równie dobrze mogą Ci się one w ogóle nie spodobać ;). Tak czy inaczej, powodzenia przy pisaniu pracy!

Tytuł:
Awatar użytkownika

Do głowy przychodzi mi kilka pomysłów na tematy prac magisterskich dotyczących e-learningu, to między innymi "e-learning jako narzędzie pracy menadżera", "e-learning jako sposób edukacji dorosłych", "e-learning nisza rynkowa czy sposób uzupełnienia tradycyjnych form edukacji" - według mnie to dosyć ciekawe tematy, ale musisz pamiętać o jednym - znajdź temat, który będzie Cię w stu procentach interesować, wtedy pisanie pracy nie będzie dla Ciebie tylko i wyłącznie przykrym obowiązkiem ;)

Tytuł:

Też w tym roku pisałam pracę magisterską, którą chcę obronić we wrześniu. Akurat w moim przypadku struktura pracy była następująca:
- Wstęp, czyli ogólne wprowadzenie do problemu, przegląd dostępnych informacji na temat opisywanego przeze mnie zjawiska, określenie problemu badawczego oraz krótko i precyzyjnie sformułowany cel pracy.
- Dwa pierwsze teoretyczne rozdziały, w których wyjaśniałam definicje, podawałam zagadnienia itp.
- Rozdział trzeci – to rozdział w którym przedstawiłam formularz ankiety oraz wyniki wraz z opisem,
- Podsumowanie i wnioski - czyli szczegółowe podsumowanie wyników mojego badania.
Poz tym w pracy znalazła się też bibliografia, spis tabel, spis rysunków oraz streszczenie pracy (także w j. angielskim).
Każda praca wygląda niemal identycznie jeśli chodzi o strukturę, ale tak jak już ktoś w tym wątku powiedział - najlepiej dopytaj promotora, on na pewno wszystko dokładnie Ci wyjaśni.

Tytuł:

Powinien wam promotor na zajęciach pokazywać, nam tak pokazuje.

Tytuł:

Ja miałam początkowo problemy z pisaniem pracy. Nie wiedziałam jak do końca wygląda struktura. Dopiero promotor mi pomógł. Kazał pisać tak:

Wstęp, to ogólne przedstawienie o czym będę pisała oraz przedstawienie ogólnego celu. Następnie były 2 rozdziały teoretyczne, które miały mieć do pięciu podrozdziałów. Po nich promotor zaproponował metodologię czyli: cel, problem główny, szczegółowy, tezy, hipotezy.
Po metodologi nadszedł czas na przedstawienie badań własnych ich opis oraz wnioski końcowe i posumowanie. W tym rozdziale jednak jeszcze miały znaleźć się najnowsze badania z zakresu tematu mojej pracy.
Jednak każdą strukturę pracy promotor chce troszkę inaczej.

Tytuł:

W internecie jest dużo przykładowych prac, można sobie poczytać. Zawsze to jakieś wsparcie, jednak lepiej się nie wzorować za bardzo na nich. To co sami napiszemy to przynajmniej mamy pewność, że jest dobrze :)

Tytuł:

Ja również uważam, że na gotowych pracach w sieci wzorowanie się nie jest dobrym pomysłem. Mogą być tam błędy, których nie zauważymy. Lepiej już skorzystać np.: z porad jak napisać pracę licencjacką lub magisterską. Przeważnie udzielają ich wykładowcy uczelniani lub ludzie, którzy w tym siedzą.

Tytuł:

Ja poszukuję pomocy w napisaniu pracy magisterskiej dotyczącej ucznia w małej szkole. Najlepiej jakieś przykłady tematów. W internecie jest dużo publikacji na ten temat, więc nie miała bym problemu z pisaniem i literaturą. Musze jedynie mieć dobry temat, który będzie wartościowy i da przydatne nauce badania.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00